ME962277D & R1840111 | Najdene sonde | Forumi

A A A

Please consider registering
guest

Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
ME962277D & R1840111
05.02.2020
18:55
Avatar
Jani
Admin
Forum Posts: 100
Member Since:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Zadnja sprememba vremena z močnim vetrom je poskrbela za kar dve vremenski sondi v moji bližini. Danes so bile za spremembo iz Dunaja kar tri sonde. Tista ob polnoči je bila predaleč. Izjemoma je v moj konec potovala še ena po 8. uri zjutraj in tista standardna ob 12. uri. Mene je predvsem zanimal tista ob 8. uri, saj je bila tudi tip M10, katere še nimam (vsaj ne iz Dunaja).

Popoldne sem tako šel iskat kar dve. Najprej seveda M10, ki je pristala v bližini Nedelice pri Turnišču. Pri prihodu v bližino sem dobil takoj zadnje koordinate, ki so bile malenkost naprej od predvidene lokacije pristanka. Na prvi pogled je izgledalo vse v redu. Ko pa pridem na sam kraj in moj “lisičar” kaže, da skoraj stojim na sondi, le-te ni nikjer. Nisko grmičevje in par visokih dreves brez listja. Sondo ali pa vsaj padalo z balonom bi moral brez težav videti. Ker sem počasi postajal malce obupan, sem vseeno vzel yagico in ročno postajo ter se šel malo “lov na sondo”. Signal še vedno močen, lokacija prava kot na TTGO, le sonde nikjer. Nato z jagico ugotovim, da je sonda na višini! Bolj ko gledam tistih par golih dreves manj vidim. Trnje me je že pošteno popikalo, ko čisto po naključju na visoki akaciji vseeno zagledam majhno belo škatlico – sonda. Kljub podrobnemu pregledu pa nikjer ni videti padala in ostankov balona. Videti je samo krajšo vrvico, ki se še drži sonde. Verjetno je sonda padala sama in je veter odtrgal padalo. Kakor koli že, sonda je več kot 20m visoko in čaka še močnejši veter ali pa motorno žago. Zopet sem ostal praznih rok za M10 z Dunaja.

ME962277D-01.jpgImage EnlargerME962277D-02.pngImage EnlargerME962277D-04.jpgImage EnlargerME962277D-03.jpgImage Enlarger

 

 

 

 

 

 

 


Zadnja sonda, ki sem jo šel danes iskat pa je zmogla samo do meje in je končala na Madžarskem. Prvotno je bilo predvideno sicer, da bo padla na tla precej višje, pa je veter vseeno poskrbel, da je prišla bližje. Popoldne me je poklical še S50F, ki ga je zanimalo ali jo bom šel iskat. Pogled na zamljevid je kazal na neporaščeno površino in je bil to kar dober znak pa sem se zapeljal še čez mejo. Ko sem prispel skoraj na cilj, me je pričakala ograja iz znak za prepoved napredovanja (na Madžarskem je itak vse ograjeno zaradi divjih živali). Na srečo so bila vrata na pašnik odprta in sem se zapeljal kar naprej. Pot je tekla na sredini ogromnega pašnika, na katerem pa razen mene ni bilo ničesar. Ker je bilo vse odprto, je pikalo kot za stavo. Skoraj bi mi odtrgalo vrata na avtu. Na sredini pašnika je majhna vzpetina in že od tu se je lepo videlo rdeče padalo. Hitro sem pobral vse skupaj in se spravil nazaj v avto, saj bi me skoraj odneslo. Tukaj vsaj ni padal ledeni dež kot pri iskanju prejšnje sonde. Je pa ta sonda bila tip R41 in tako čakam naprej na M10.

R1840111-01.pngImage EnlargerR1840111-02.pngImage EnlargerR1840111-03.jpgImage EnlargerR1840111-04.jpgImage EnlargerR1840111-05.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Attachments
11.02.2020
17:36
Avatar
Jani
Admin
Forum Posts: 100
Member Since:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Veter, ki je včeraj pihal po Prekmurju je bil očitno še nekoliko preslab – sonda še vedno vztraja visoko na drevesu. Danes sem šel preverit kakšno je stanje glede na to, da je bila smer vetra tokrat nasprotna tisti, ko je sonda pristala na drevesu. Očitno bo res potrebna žaga…

Forum Timezone: Europe/Ljubljana

Most Users Ever Online: 120

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

s52ez: 269

S51ZO: 120

S53MM: 112

S57M: 94

S59GS: 78

s57q: 75

S51LF: 63

Rudi Pavlič: 62

S56P: 49

s53v: 46

Member Stats:

Guest Posters: 2

Members: 865

Moderators: 4

Admins: 2

Forum Stats:

Groups: 4

Forums: 30

Topics: 349

Posts: 1854

Newest Members:

Alessandro Murador, Fabrizio Fava, Gianluca Costantino, Zdenek Svub, Karel Naessens, Giuseppe Rossetto, Escrich Jeremy

Moderators: S51FB: 301, S52AA: 18, S53WW: 74, s55m: 55

Administrators: Admin: 70, Jani: 100