Forumi

A A A

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Prijava sp_Registration Registracija

Registracija | Ste pozabili geslo?
Napredno iskanje

— Forum Scope —

— Match —

— Možnosti foruma —

Minimalna dolžina iskane besede je 3 znakov - maksimalna dolžina iskane besede je 84 znakov

sp_Feed RSS teme sp_TopicIcon
N4850541 & R5140557 - Graz
28.07.2020
09:19
S55HH
Member
Members
Število objav na forumu: 73
Član od:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Po daljšem zatišju je 26.7. zopet napočil čas za akcijo.Nočna (jutranja) sonda iz Graza je prikolovratila v moj konec in pristala blizu Dobrovnika. Na zemljevidu so tam njive (in ne gozd, kot je bilo dva dni za tem). V avto in na pot. Upam, da je na njivi bila pšenica in je sedaj lepo prazna..

Ko pridem tja, pa moj “lisičar” vztrajno trdi, da sonda ni na požeti njivi ampak zraven v koruzi. Koruza pa visoka čez dva metra saj vsak teden dobi dovolj vlage. Seveda je deževalo tudi prejšnji dan in so me reševali gumijasti škornji – zopet blato.

Telefon in Lora sprejemnik v roke in pogumno v koruzo. Prebijam se skozi visoko koruzo, ki me spotoma še pošteno poreže po nezaščitenih delih telesa, prispem do označenih koordinat in na mojo srečo – vidim sondo. Tokrat je bila pozicija na meter natančno. Poberem vse skupaj in nazaj skozi blato in koruzo.

N4850541-01.jpgImage EnlargerN4850541-02.jpgImage EnlargerN4850541-03.jpgImage EnlargerN4850541-04.jpgImage EnlargerN4850541-05.jpgImage Enlarger

Danes zjutraj zopet vidim, da bo sonda iz Graza končala v mojem koncu – tokrat je kraj pristanka gozd in malo možnosti, da pridem do sonde. Pred par dnevi sem se peljal tam mimo in se zato brez posebnih priprav odpravim do Bogojine. Parkiram na dvorišču lovskega doma in se peš odpravim 500 m v gozd. Na kraju kjer bi morala biti sonda so seveda visoke bukve in ne uspem najti sonde. Je pa to tik ob dobri gozdni poti in se lahko z avtom pripeljem do tja. Grem peš nazaj 500 m po “lisičar” in avto. V avtu želim pogledati kje se konča ali začne tista gozna pot – seveda mi ni uspelo. Tam kjer sem bil ni bilo GSM signala za povezavo do zemljevidov. Odločim se peljati naprej in paziti na kakšno “dobro” cesto, ki bi pripeljala iz gozda. Sreča je na moji strani pa mi uspe najti cesto in parkirati na lokaciji pristanka balona. Po dolgem iskanju uspem zagledati vrvico, ki povezuje sondo in padalo ampak je zelo visoko. Na koncu vrvice vidim tudi samo sondo, ki pa je približno 20 m visoko na drevesu, motorke pa nimam v prtljažniku Cry

Lokacija je znana, če kdo želi plezati do sonde…

R5140557-01-1.jpgImage EnlargerR5140557-02-1.jpgImage EnlargerR5140557-03-1.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Priponke
Časovni pas:Europe/Ljubljana

Največ obiskovalcev:120

Trenutno prijavljeni:
8 Gost(je)

Trenutno na tej strani:
1 Gost(je)

Najbolj aktivni člani:

s52ez: 171

S51ZO: 82

S55HH: 73

S53MM: 63

S57M: 56

s57q: 53

S51LF: 43

s53v: 38

S59GS: 37

S58RU: 30

Statistika:

Gosti: 0

Člani: 740

Moderatorji: 4

Administratorji: 1

Stat. foruma:

Skupine:4

Forumi:29

Teme:223

Objave:1188

Novi člani:

S56CT, S55G, s59w, S56VHA, D4L, Rado, 9a1cms, Paxik, s56vom, S55DX

Moderatorji:S51FB: 166, S52AA: 11, S53WW: 71, s55m: 30

Administratorji:Admin: 67

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Privacy Settings saved!
Nastavitve zasebnosti

When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services