R1850033 - Vienna | Najdene sonde | Forumi

A A A

Please consider registering
guest

Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
R1850033 - Vienna
29.12.2019
10:52
Avatar
Jani
Admin
Forum Posts: 100
Member Since:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Jutranji pogled na zemljevid in po predvidevanjih padec balona v bližini – zopet okolica Lentija. Tokrat sem se odpravil po svojo prvo sondo, ki so jo spustili v zrak v glavnem mestu Avstrije. Doma nastavim vse potrebno na telefonu in novi pridobitvi – TTGO ter se odpravim proti Lentiju. Zunaj je še trda tema (6:00), tema je tudi, ko prispem do Bárszentmihályfa, mojega cilja. Pogled na TTGO pokaže, da ni signala, pa se peljem še malce naprej, obrnem in nazaj do vasi, kjer sparkiram in priklopim še malino in SDR sprejemnik. Tudi ta ne kaže ničesar in sem malo v paniki. Tema, brez signala sonde in bolj točnih GPS koordinat.

Ker sem pa že tukaj, grem do stranske poti, parkiram in se peš odpravim do zadnjih znanih koordint (približno 500m peš hoje po njivi oz. travniku). Po predvidevanjih sem samo 10m od zadnje znane pozicije, pred mano pa približno 3m visoka pregrada iz trnja, drevja in vsega mogočega – še dobro, da je tema in ne vidim dobro. Malo višje je pot, pa se odpravim do tja – sigurno je prehod. Najdem prehod, drevje pa je samo 5m v širino, za njim pa zopet vse ravno, travnik.

Signala še vedno ni, mogoče se je sonda izklopila kot že v enem primeru pred tem. Počasi se začne svetlikati in zopet sem na zadnji znani poziciji, kjer pa sonde ni. Ker pa je pred mano precej velik travnik (z luknjami napolnjenimi z vodo) se sprehodim še malo naprej v smeri leta sonde in jo kmalu tudi zagledam. Takoj mi postane tudi jasno zakaj moja tehnika ni ničesar dekodirala. To je bila nočna sonda, ki je tipa RS41, sam sem pa nastavil vse na opoldansko – M10. No ja, včasih imam pač več sreče kot pameti. Za kazen sem samo pošteno namrznil, saj je čez madžarsko ravnico pošteno pihalo pri 0 stopinjah.

Zanimivo je tudi obvestilo nalepljeno na sondi – v madžarščini in češčini (slovaščini) in ne v nemščini kot bi mogoče bilo za pričakovati…

dunaj-06.jpgImage Enlarger

dunaj-01.jpgImage Enlargerdunaj-02.jpgImage Enlargerdunaj-03.jpgImage Enlargerdunaj-04.jpgImage Enlargerdunaj-05.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Attachments
Forum Timezone: Europe/Ljubljana

Most Users Ever Online: 201

Currently Online:
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

s52ez: 269

S51ZO: 124

S53MM: 112

S57M: 95

S59GS: 78

s57q: 75

Rudi Pavlič: 64

S51LF: 63

S56P: 49

s53v: 46

Member Stats:

Guest Posters: 2

Members: 865

Moderators: 4

Admins: 2

Forum Stats:

Groups: 4

Forums: 30

Topics: 352

Posts: 1861

Newest Members:

Alessandro Murador, Fabrizio Fava, Gianluca Costantino, Zdenek Svub, Karel Naessens, Giuseppe Rossetto, Escrich Jeremy

Moderators: S51FB: 301, S52AA: 18, S53WW: 74, s55m: 55

Administrators: Admin: 70, Jani: 100