Forumi

A A A

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Prijava sp_Registration Registracija

Registracija | Ste pozabili geslo?
Napredno iskanje

— Forum Scope —

— Match —

— Možnosti foruma —

Minimalna dolžina iskane besede je 3 znakov - maksimalna dolžina iskane besede je 84 znakov

sp_Feed RSS teme sp_TopicIcon
R3450083 - Udine-Rivolto
26.02.2020
10:03
S55HH
Member
Members
Število objav na forumu: 70
Član od:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Sprememba vremena in zopet priložnost za malo rekreacije. Že dva dni se z Romanom S57WW pogovarjava o sondi iz Ljubljane, ki bi po predvidevanjih morala pristati v bližini Ljutomera. Roman je bil že v niskem štartu in tako sva danes zjutraj oba spremljala sondo iz Ljubljane.

Je pa sonda iz Udin poletela malce dlje kot je bilo predvideno (pristati bi morala v bližini Maribora) in sem se še pred ljubljansko odločil poiskati to. Kraj pristanka je bil malce pred Janževim vrhom pri Gornji Radgoni, pa sem na hitro vse skupaj počil v avto in se odpeljal proti Stavešincem. Seveda je začelo deževati kot za stavo – dva tedna nič, nato pa pošteno lije…

Prispem na lokacijo, parkiram na dovozu pri prvi hiši in takoj zraven, mogoče manj kot 20m se na njivi s posejano pšenico pase čreda srn. Sicer se malce prestavijo, ko stopim iz avtomobila ampak neke velike vneme po bežanju ne kažejo. Pred njimi na njivi pa “beli predmet” – super si mislim in začnem tacati po blatni (tokrat vsaj slovenski) njivi proti srnam oz. sondi. Zaradi dežja sem seveda v trenutku popolnoma blaten. Kot, da to ni dovolj, pa beli predmet ni sonda ampak ostanek plastične vreče… Bedak, v ihti zaradi dežja nisem pogledal na “lisičarja” kje točno leži sonda in sem zopet po nepotrebnem hodil po blatu. Sonda je bila seveda v smeri za mano, tik ob cesti malo višje na travniku. Kdor nima v glavi, ima pač v petah…

Poberem mokro sondo, dam v avto in se zapeljem nazaj do Kapele. Tam na hribu preverim še kako je s sondo iz Ljubljane, ki se odlično čuje. Spremlja jo tudi Roman, je pa najin trud zaman. Veter jo je odnesel bolj južno in je potovala čez Hrvaško vse do Madžarske. Tako čakamo na naslednjo priložnost, do takrat pa par slikic od “tolažilne nagrade”.

udine-26022020-01.jpgImage Enlargerudine-26022020-02.jpgImage Enlargerudine-26022020-03.jpgImage Enlargerudine-26022020-04.jpgImage Enlargerudine-26022020-07.jpgImage Enlargerudine-26022020-05.jpgImage Enlargerudine-26022020-06.jpgImage Enlarger

26.02.2020
16:52
S55HH
Member
Members
Število objav na forumu: 70
Član od:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Predvidevati je bilo, da bo tudi sonda, ki leti iz Udin ob 12. uri potovala podobno kot jutranja in sva jo z Romanom seveda spremljala. Nekje ob 14:30 sem se odpravil na pot proti predvidenemu pristanku. Kraj se je vmes malce spreminjal in sem prevozil malce več kot je bilo potrebno. Tokrat je sonda pristala nedaleč od S53M tekmovalne lokacije na Dolini. Zaradi prenosnega lisičarja sem tokrat takoj vedel kje je točen kraj pristanka. Sonda je pristala v dolini pod turistično kmetijo Tremel. Celo pobočje in dolina je bila zaradi padavin popolnoma razmočena in je pošteno drselo. Seveda je sonda pristala na edini zorani njivi – zopet sem bil blaten. Več na priloženih slikah. Tokrat sem prvič doma z dvema sondama v istem dnevu.

udine12-01.jpgImage Enlargerudine12-02.jpgImage Enlargerudine12-03.jpgImage Enlargerudine12-04.jpgImage Enlargerudine12-05.jpgImage Enlargerudine12-06.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Priponke
Časovni pas:Europe/Ljubljana

Največ obiskovalcev:120

Trenutno prijavljeni:
11 Gost(je)

Trenutno na tej strani:
1 Gost(je)

Najbolj aktivni člani:

s52ez: 162

S51ZO: 77

S55HH: 70

S53MM: 61

S57M: 54

s57q: 49

S51LF: 38

s53v: 36

S59GS: 35

S58RU: 29

Statistika:

Gosti: 0

Člani: 733

Moderatorji: 4

Administratorji: 1

Stat. foruma:

Skupine:4

Forumi:29

Teme:209

Objave:1131

Novi člani:

Paxik, s56vom, S55DX, sixdxcc, DK3T, 9A2M, 9A2MW, IU1GHC, OM2RC, dh5fs

Moderatorji:S51FB: 159, S52AA: 11, S53WW: 71, s55m: 30

Administratorji:Admin: 67

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Privacy Settings saved!
Nastavitve zasebnosti

When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services