Forumi

A A A

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Prijava sp_Registration Registracija

Registracija | Ste pozabili geslo?
Napredno iskanje

— Forum Scope —

— Match —

— Možnosti foruma —

Minimalna dolžina iskane besede je 3 znakov - maksimalna dolžina iskane besede je 84 znakov

sp_Feed RSS teme sp_TopicIcon
R5130834 - Graz
25.10.2020
14:55
S55HH
Member
Members
Število objav na forumu: 79
Član od:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Kaj je lepšega od ležanja v postelji po podarjeni eni uri? Ravno se zbudim, ko začne postajati malce svetlo, zunaj megla in močna rosa. Iz navade pogledam na spletno stran “kje se nahajajo naše sonde” (včasih je bila na radiju oddaja “kje se nahajajo naše ladje”), pa vidim, da se je sonda iz Graza odločila malce nagajati. Po napovedih bi morala pasti na Madžarskem, pa je kar nadaljevala pot v Prekmurje. Vidim, da bi morala pasti v okolici Peskovec, ker pa je Goričko precej gozdnato počakam doma, da vidim ali se splača iti na pot (vegetacija je še precej bujna in če sonda pristane na drevju skoraj nimam možnosti priti do nje) – pa še ena od prej je na drevju v Peskovcih in na iskanje te imam precej slabe spomine.
Zadnji podatek o lokaciji kaže na rob gozda, kar me vseeno premami. Obujem gumijaste škornje in na pot. Pridem do 250m od kraja pristanka pa ugotovim, da naprej ne bo šlo. Vsa okolica je ograjena – bivše gojišče fazanov. Tako mi ne preostane nič drugega kot, da se obrnem in se približam z drugega konca hriba. Tam je v neposredni bližini doma S50F (500m zračne linije do predvidenega pristanka sonde). Obiščem Milana, ki pa se mi zaradi zdravstvenih težav ne pridruži pri iskanju sonde. Avto pustim pri njem na dvorišču in se po njegovih nasvetih odpravim peš med polji do gozda. Traja malce dlje, ker ne morem naravnost zaradi njiv na katerih je še koruza. Sondo ves čas spremljam na MySondyGo aplikaciji in ta je malce vzpodbudnejša od lokacije na spletni strani. Kaže mi kraj pristanka čisto na robu gozda. Ko sem že čisto na pravem kraju seveda najprej pregledam visoke bukve na robu gozda in sem kar malce srečen, ker ne vidim rdečega padala. SOndi je vseeno uspelo preleteti gozd in je pristala kakšnih 20m za gozdom na njivi. Naredim par fotografij in se odpravim nazaj do Milana. Izmenjava par besed (in ja, oba sva imela maske na obrazu pa še na primerni razdalji sva bila), pospravim sondo in tehniko v avto pa domov na jutranjo kavico.

R5130834-01.jpgImage EnlargerR5130834-02.jpgImage EnlargerR5130834-03.jpgImage EnlargerR5130834-04.jpgImage EnlargerR5130834-05.jpgImage EnlargerR5130834-06.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Priponke
Časovni pas:Europe/Ljubljana

Največ obiskovalcev:120

Trenutno prijavljeni:
9 Gost(je)

Trenutno na tej strani:
1 Gost(je)

Najbolj aktivni člani:

s52ez: 182

S51ZO: 86

S55HH: 79

S53MM: 68

S57M: 64

s57q: 54

S59GS: 47

S51LF: 43

s53v: 39

S56ZM: 36

Statistika:

Gosti: 0

Člani: 759

Moderatorji: 4

Administratorji: 1

Stat. foruma:

Skupine:4

Forumi:29

Teme:237

Objave:1259

Novi člani:

DF2ET, GEORGE7CW, OK1MWW, S52NKA, 9A5R, oe8skq, f8brl, S51AM, ok2ew, iw7dec

Moderatorji:S51FB: 176, S52AA: 12, S53WW: 72, s55m: 31

Administratorji:Admin: 67

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Privacy Settings saved!
Nastavitve zasebnosti

When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services