Forumi

A A A

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Prijava sp_Registration Registracija

Registracija | Ste pozabili geslo?
Napredno iskanje

— Forum Scope —

— Match —

— Možnosti foruma —

Minimalna dolžina iskane besede je 3 znakov - maksimalna dolžina iskane besede je 84 znakov

No permission to create posts
sp_Feed RSS teme sp_TopicIcon
Oktobrsko UHF/SHF 2017
06.11.2017
19:38
Member
Members
Število objav na forumu: 28
Član od:
19.01.2016
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Ne pritožujem se na ”robota”, oziroma brisane zveze, samo kot zanimivost, kakšne so moje ”napake”:

–  Švaba nisem sprejel, da mi je dal raport 16 na SSB !?

– 9A…. mi je dal pa 599 v SSB zvezi (tudi S50C podobno z DL…. postajo) – zagotovo SSB zveza – uporabljam CAT in CW s tastature ….

Pri DL postajah že nekaj časa ne pišem njihovih ”strogih” raportov, tudi če ga sprejmem. Zveze so mi bile brisane, ker je potem v logu poslal raport 59(9). Včeraj v MMC sem recimo dobil RST 519 – verjetno mu je signal skakal samo do S1 HI … (dodatno sem ga prosil za ponovitev …) – tega sem pa zapisal, pa da vidimo kaj bo poslal v logu … je bil pa lep contest !

Sezone je konec, oziroma je bo, ko pospravim aluminij – upam da ga ne bo sneg …

Vsem  LP  de Tone/S57Q

07.11.2017
07:43
Member
Members
Število objav na forumu: 44
Član od:
19.01.2016

Jaz sem opazil v logih na 23cm, da so eni delali 9A8BM iz JN74BX, nakar jim je bila zveza brisana, ker je pravilni lokator JN75BX. Ta lokator je seveda blizu Ljubljane. Po moje je 9A8BM napačno zapisal lokator v svoj poslani log. Nebi tak log avtomatsko moral iti pod ?

Matija

07.11.2017
12:47
Member
Members
Število objav na forumu: 8
Član od:
19.01.2016

Matija pozdrav,

ne znam gdje gledaš rezultate natjecanja jer ja ne mogu vidjeti greške niti Err LOG za isto natjecanje.

Naime, HRS je nakon skupljenih logova proslijedio sve 9A logove na IARU robot, vjerovatno kako se ne bi desile razlike u obračunu bodova, veza i grešaka zbog različitih algoritama i načina na koji roboti priznaju ili ne priznaju veze.

Izgleda da vaš menadžer to tako ne radi, nego vi lokalno odradite posao, isto kao što se na našem robotu to prije radilo.

Kako izgleda disaster IARU robota možeš pogledati ovdje:

https://iaru.oevsv.at/v_upld/prg_list.php?reset=1&PHPSESSID=gnkqbkgt1me1bqlmb439dq31a2

Mogi ti potvrditi da je 9A8BM radio sa lokacije JN74BX u subotu jer sam i ja bio na toj lokaciji u subotu i radio kao 9A1IST na 23cm.

Necu reci da je to bila sabotaza da se namjerno unese krivi lokator da se pokaze koliko su neefikasni i losi roboti i algoritmi koji takve nepodopštine riješavaju već je to bila pogreška operatora koji je unio (typo) krivi lokator u log kad je prepisivao papirnati log u racunalo.

U svakom slucaju, ovakve probleme bi trebao robot prepoznati i alarmirati administratoru robota koji bi onda logikom stvari trebao priznati sve te veze koje su napravljene natjecateljima a navedenu postaju svrstati  u check log.

Naravno, kad bi se o tome raspravljalo na IARU konferenciji a ne koliko ce elemenata i broja zracecih elemenata imati moja antena u low power kategoriji.

pozdrav

Adam, 9A4QV

07.11.2017
14:02
Member
Members
Število objav na forumu: 44
Član od:
19.01.2016
09.11.2017
09:18
Moderator
Members

Moderators
Število objav na forumu: 7
Član od:
24.07.2015

Pozdravljeni!

Sem šel pogledati zakaj je tako in robot je bil nastavljen, da upošteva “IARU” propozicije, zato ni bilo vklopljenega klasičnega priznavanja šlampastih “oddajnih” napak. Bom premlel še enkrat in naložim danes zvečer.

Kar se tiče algoritmov za detektiranje takih napak je stvar subjektivna, kaj se s takimi napakami naredi dokler se to ne zapiše v propozicije tekmovanja. Prekvalificiranje loga v checklog ne pomaga, pomaga izločanje takega loga iz preračunavanja rezultatov. Sam sem dolgo časa upanje polagal v to, da se bomo upravljalci različnih robotov znali kaj sporazumeti. Lanskoletni septembrski eksperiment je pokazal, da se moremo dogovoriti niti kateri izračun QRB je pravi ali pa katera zveza se šteje za dupe in ali se potem naslednja ne-dupla prizna ali ne.

73

12.11.2017
02:14
Moderator
Members

Moderators
Število objav na forumu: 7
Član od:
24.07.2015

Ok, je trajalo kak dan dlje. Tokrat z našimi cross-check standardi.

73

16.11.2017
20:22
Moderator
Members

Moderators
Število objav na forumu: 86
Član od:
07.07.2015

Spoštovani

Na S5 robotu https://slovhf.net/vhfmanager/modules/received_logs.php?ContestID=214&language=G so objavljeni uradni rezultati ZRS oktobrskega UHF/SHF 2017 tekmovanja.

Iskrene čestitke za dosežene rezultate.

73 de

Miha, S51FB

No permission to create posts
Časovni pas:Europe/Ljubljana

Največ obiskovalcev:45

Trenutno prijavljeni:
5 Gost(je)

Trenutno na tej strani:
1 Gost(je)

Najbolj aktivni člani:

s52ez: 70