Graz - S0220056 | Najdene sonde | Forumi

A A A

Please consider registering
guest

Napredno iskanje

— Forum Scope —

— Match —

— Možnosti foruma —

Minimalna dolžina iskane besede je 3 znakov - maksimalna dolžina iskane besede je 84 znakov

sp_Feed RSS teme sp_TopicIcon
Graz - S0220056
28.03.2021
16:20
S55HH
Admin
Število objav na forumu: 86
Član od:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Nekaj časa so se meteo sonde izogibale Prekmurja. Prva, ki je po daljšem času priletela v mojo bližino, je bil graška sonda v petek, 26. marca 2021. Pristala je v okolici Dolnjih Slaveč na Goričkem. Sam nisem imel časa, da bi jo šel pobrat, pa se je odpravil po njo Roman, S57WW. Sonda v soboto, 27.3 nas je preletela in padla na Madžarskem, nedeljska pa bi morala pasti na Hrvaškem. Sem pa zjutraj pogledal na spletno stran in opazil, da je padla bližje, zraven vasi Kapca. Očitno se padalo ni odprlo in je to skrajšalo njeno pot. Kakor koli že, malce sem bil besen, ker so nam ponoči ukradli eno uro spanca Yellpa sem se odpravil proti Lendavi. Pri meni je rahlo deževalo in je bilo vse dano, da bom zopet malce blaten. Na srečo je do Kapce rosenje prenehalo in sem bil na koncu samo malce prašnat po čevljih. Na zemljevidu je bil kraj pristanka označen kot njiva, vendar pa temu ne verjamem preveč, dokler nisem na samem kraju in se sam prepričam. Včasih se ne vidijo kakšne žive meje in drevesa, pa tudi sonda lahko leži malce bližje/dalje od kraja, kjer je bil slišan zadnji signal.

Ko sem prispel do Kapce, sem seveda narobe zavil in se odpeljal stran od sonde, ko je izginil signal na ročni postaji sem obrnil na enem dvorišču in zapeljal nazaj, proti najmočnejšemu signalu. Prižgem še Lora sprejemnik in najprej tišina, na ročni postaji pa močan signal. Sem pa opazil, da je po zadnji posodobitvi programske opreme moj Lora sprejemnik kar pošteno izgubil na občutljivosti. Verjetno je kaj narobe z antenico (temu kar je sedaj gor bi sicer težko rekel antena, ampak tako pač je) ali pa se je zrahljal kakšen konektor. Se je pa na srečo signal pojavil, ko sem bil kakšnih  100m od sonde. Gledam naokrog pa ne vidim rdečega padala, pred mano pa čista zorana njiva. Šele ko sem stopil par korakov naokrog in gledal vzolž nive sem zagledal padalo, ki se je skrivalo v brazdi na njivi. Par metrov po zorani njivi, poberem sondo in pripadajoče elemente, naredim par slik in veselo domov. Vsaj manjša nagrada za primankljaj spanja. Je pa to bila moja 50 pobrana sonda. Sedaj moram razmisliti ali nadaljujem ali pa vse skupaj opustim…

S0220056-4.jpgImage EnlargerS0220056-1.jpgImage EnlargerS0220056-3.jpgImage EnlargerS0220056-2.jpgImage EnlargerS0220056-5.jpgImage EnlargerS0220056-6.jpgImage EnlargerS0220056-7.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Priponke
Časovni pas:Europe/Ljubljana

Največ obiskovalcev:120

Trenutno prijavljeni:
5 Gost(je)

Trenutno na tej strani:
1 Gost(je)

Najbolj aktivni člani:

s52ez: 207

S51ZO: 95

S53MM: 85

S57M: 74

S59GS: 63

: 55

S51LF: 52

s53v: 46

S58RU: 44

S56P: 40

Statistika:

Gosti: 1

Člani: 782

Moderatorji: 4

Administratorji: 2

Stat. foruma:

Skupine:4

Forumi:29

Teme:292

Objave:1473

Novi člani:

Drago Kodrič, , Stefan Conto, Didier Vintézout, Jiri Vicek, Dragan Manpojlovic, Michal Rybka, Mirko Jurman, Matjaz Zibert, Franjo Bošnjak

Moderatorji:S51FB: 210, S52AA: 15, S53WW: 72, s55m: 44

Administratorji:Admin: 70, S55HH: 86