R2520678 - Graz | Najdene sonde | Forumi

A A A

Please consider registering
guest

Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
R2520678 - Graz
14.12.2019
14:30
Avatar
Jani
Admin
Forum Posts: 100
Member Since:
07.07.2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Današnji nočni meteorološki balon je zopet pristal v moji bližini, malo izven mesta Lenti na Madžarskem. Tokrat je na zemljevidu bilo vidno polje na koncu vasi Lentiszombathely (tu sem bil že par krat, ko sem iskal sonde in je bila pot do tja čisto enostavna). Kraj padca je bil ob poljski poti in je bilo najti sondo čisto enostavno.

Zunaj je še tema, ko se pripeljem do konca vasi in pri farmi parkiram – naprej se ni dalo z avtom. Traktorji so opravili svoje in je cesta neprevozna, vsaj pozimi. Na cesti je še sneg, ki se tali, voda teče v potokih, skratka zopet blato vse naokrog. Ampak, mi se ne damo – odprem prtljažnik in ga nato samo zaprem. Gumijasti škornji so seveda ostali doma. Do sonde je še dobrih 600 metrov in to po blatu in vodi. Če smo že prišli tako daleč, pa dajmo iti do konca. Grem po poti teh 600 metrov in pridem vzporedno do ležeče sonde na njivi. Seveda je njiva zorana in to ne s kakšnim majhnim traktorjem, ampak s Traktorjem. Skaratka, usojeno mi je blato na Madžarskem – škornji so bili pošteno prekrititi z blatom. Sem pa imel tudi malo sreče, ker je bila zemlja na pol pomrznjena in se ni preveč vdiralo. V nasprotnem primeru bi verjetno ostal kje na njivi v blatu. Padalo se tudi tokrat ni odprlo in je bilo lepo zloženo, sonda pa čisto blizu. Poberem vse skupaj in grem po blatu še enkrat nazaj teh 600m. V hiši, kjer sem parkiral so se že prižgale luči, pes na bližnji farmi pa je lajal kot za stavo. Obrišem škornje koliko se je dalo, sondo v avto in gremo nazaj, na toplo.

graz-08.jpgImage Enlargergraz-07.jpgImage Enlargergraz-06.jpgImage Enlargergraz-05.jpgImage Enlargergraz-04.jpgImage Enlargergraz-03.jpgImage Enlargergraz-02.jpgImage Enlargergraz-01.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Attachments
Forum Timezone: Europe/Ljubljana

Most Users Ever Online: 120

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

s52ez: 269

S51ZO: 120

S53MM: 112

S57M: 94

S59GS: 78

s57q: 75

S51LF: 63

Rudi Pavlič: 62

S56P: 49

s53v: 46

Member Stats:

Guest Posters: 2

Members: 865

Moderators: 4

Admins: 2

Forum Stats:

Groups: 4

Forums: 30

Topics: 349

Posts: 1854

Newest Members:

Alessandro Murador, Fabrizio Fava, Gianluca Costantino, Zdenek Svub, Karel Naessens, Giuseppe Rossetto, Escrich Jeremy

Moderators: S51FB: 301, S52AA: 18, S53WW: 74, s55m: 55

Administrators: Admin: 70, Jani: 100