Radiosonda Zagreb RS41 S3420152 | Najdene sonde | Forumi

A A A

Please consider registering
guest

Napredno iskanje

— Forum Scope —

— Match —

— Možnosti foruma —

Minimalna dolžina iskane besede je 3 znakov - maksimalna dolžina iskane besede je 84 znakov

sp_Feed RSS teme sp_TopicIcon
Radiosonda Zagreb RS41 S3420152
15.07.2021
10:20
Roman Markrab
S57WW
Member
Members
Število objav na forumu: 29
Član od:
19.01.2016
sp_UserOfflineSmall Odjavljen

Že nekaj dni piha z juga. Dva dni nazaj so prišle tudi nevihte. Napoved za sondo iz Zagreba je bila včeraj dva krat na naš konec. Kot tudi prejšnji teden sta včeraj sonde šle malo drugače, kot je bilo napovedano. Obe je uspel pobrati Jani S55HH.

Za danes ponoči je napoved bila, da sonda pade na Hrvaškem nedaleč od meje. Glede na to, da je že prejšnji teden, ko sem eno pobral in včeraj napoved bila malo drugačna od realnosti sem upal, da jo odnese malo bolj na zahod.

Zjutraj prileti SMS, ko mi Jani piše, da mi je padla na dvorišče. Še malo v spanju grem na balkon in sonde nikjer. No, ko pogledam na računalnik pa vidim, da je padla dobre 3 km od mene. Takoj prebudim preostali del družine, ki je še bil doma. Sine je ves žarel od veselja in mi hitel povedati, da mi je že včeraj zvečer rekel, da bo padla drugače in bomo šli po njo.

Kraj pristanka dobro poznam. Je na območju vinogradov in zelo blizu meje s Hrvaško. Pogled na zemljevid je to tudi potrdil. Sonda je očitno hotela domov. Na njeno žalost in moje veselje pa je veter danes pihal malo manj, kot včeraj in je padla približno 500m od meje v Sloveniji.

Nekaj minut od Ljutomera zavijemo v hribček med vinograde. Cesta je ozka ampak ni problema, ker je promet tukaj zelo redek. Sine vpraša, kako to, da se še ne sliši na LoRa TTG. Razložim mu, da je na drugi strani hriba in zato še ni signala. Ko prispemo na hrib in se peljemo dalje zaslišim signal in na telefonu kaže melo več kot 200m do nje. Počasi peljemo dalje in potem kaže samo še 30m. Sonde ne vidimo, ker je na drug strani po hribčku navzdol.

Na nasprotni strani ceste je kmečki turizem in prvi gost se že sprehaja zunaj in si na jutranjem soncu in svežem zraku nabira novih moči. Razgled seže daleč prek meja v Avstrijo in Madžarsko. Hrvaška pa je itak tukaj zraven.

Nekdo si je naredil lep novi dovoz k vikend hišici in tam tudi parkiramo. Ko pridem iz avta vidim dve vrvici na bližnjo drevo akacije. Stopim dalje in vidim, da je sonda na tleh in nekaj metrov stran tudi balon. Med pristankom je del vrvice ostal na drevesu čez potko.

Naredim nekaj slikic za spomin. Vrvico povlečemo iz veje in vse skupaj pospravimo.

Nekoč je tam bil vinograd. Sedaj je travnik in malo naprej nov nasad trte. Vse skupaj je bilo kakšnih 5 m od ceste na odličnem terenu. Sine takoj ugotovi, da je ta ležala na najboljšem mestu do sedaj.

Bilo je podobno, kot včeraj zjutraj, ko jo je pobiral Jani S55HH.

Po drugu strani hriba se vrnemo v dolino, da otroka še vidita drug del tega okoliša. Ko prispemo v Ljutomer se ustavimo še v trgovini, da žena kupi francoske štručke. Hrenovke so že bile doma in veselo na zajtrk.

Vmes, ko je žena šla po štručke še pokličem Janija in mu povem, kako lepo enostavno smo pobrali sondo številka 14.

Še dobro, da je napoved zgrešila. Zadnja dva tedna je bilo dobro. Tudi sonde so izbrale lep kraj pristanka. Sicer včeraj popoldan Jani verjetno tega ne bi rekel, ko je dobro uro hodil po gozdu in jo iskal. Konec dober, vse dobro.

Lani sem upal na kakšno sondo iz Italije in ni bilo sreče. Upam, da bo letos, ko bom na počitnicah kakšna Italijanska šla v moji smeri.

73, Roman S57WW

S3420152-AS.pngImage EnlargerS3420152-CS.pngImage EnlargerS3420152-PT.pngImage EnlargerScreenshot_2021-07-15-Radiosonde-S3420152-RS41-Zagreb-HR.pngImage Enlarger20210715_070355.jpgImage Enlarger20210715_070420.jpgImage Enlarger20210715_070442.jpgImage Enlarger20210715_070635.jpgImage Enlarger20210715_070640.jpgImage Enlarger20210715_070643.jpgImage Enlarger

Časovni pas:Europe/Ljubljana

Največ obiskovalcev:120

Trenutno prijavljeni:
5 Gost(je)

Trenutno na tej strani:
1 Gost(je)

Najbolj aktivni člani:

s52ez: 207

S51ZO: 94

S55HH: 86

S53MM: 85

S57M: 73

S59GS: 58

: 55

S51LF: 50

s53v: 46

S58RU: 42

Statistika:

Gosti: 1

Člani: 780

Moderatorji: 4

Administratorji: 1

Stat. foruma:

Skupine:4

Forumi:29

Teme:285

Objave:1439

Novi člani:

Didier Vintézout, Jiri Vicek, Dragan Manpojlovic, Michal Rybka, Mirko Jurman, Matjaz Zibert, Franjo Bošnjak, Jozef FULE, Andrej Souvent, Hans-Peter Wippel

Moderatorji:S51FB: 207, S52AA: 15, S53WW: 72, s55m: 34

Administratorji:Admin: 70